Poradna: Výška odměny notáři za dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den pozorně jsem si přečetl vaše odpovědi na dotazy ohledně notářských odměn. Odkazujete tam pisatele na § 13 a§14.a dále konstatujete, že částka není procentuelně stanovena. Znaméná to tedy, že výši odměny si vlastně upravuje notář jak se mu to zrovna hodí? Tak to je potom neslýchaná zlodějna a promiňte mi ten výraz hanebnost. Můj případ je obdobný a řeším ho bohužel až na slovensku. Notářka požaduje odměnu za provedení dědického řízení ve výši 530 euro!!! Podle mého známého právníka by se muselo jednat o hodnotu dědictví vyšší jak 100 000euro a to je samozřejmě nesmysl.Je to pár zcela bezcených a navíc neprodejných částí pole a navíc můj otec je jen třetinovým vlastníkem. Poraďte mi prosím co mám v danném případě dělat.

V Brně , České Budějovice , 15.02.2013
Odpověď

Jak se stanovuje výše odměny na Slovensku bohužel nevím. Dle českého práva se stanovuje, tak jak uvádíte, dle § 13 a 14 notářského tarifu. Dle tohoto ustanovení je částka stanovena procentuálně, ovšem ona procentualita se pohybuje okolo 1 - 2 % podle výše dědictví. Notář si tak nemůže výši odměny upravit svévolně, výše jeho odměny lze naprosto přesně spočítat dle uvedeného ustanovení. Co se týká Vašeho problému ohledně dědictví pole, zde notářka musela vycházet z odhadu ceny této nemovitosti. Znovu však opakuji, jak je toto ve slovenském právním řádu bohužel nevím. Doporučuji se obrátit na slovenského advokáta.

Marta Ptáčková , 17.02.2013

Firmy z tohoto regionu:

Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference