Poradna: vzdaly dědictví domu ve prospěch maminky

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Prosím o radu. Jsme 3 sestry. 2.12.2011 nám zemřel tatínek. Byl společně s maminkou majitelem domku, kde s nimi žije i jedna moje sestra s rodinou. Ta chce, aby jsme se všechny 3 vzdaly dědictví domu ve prospěch maminky. Bojím se, že potom maminka přenechá dům sestře, která tam sní stále bydlí a my přijdeme s druhou sestrou o vyplacení našeho dílu. Moje otázka zní- je možné, že necháme dům mamince a ta sepíše poslední vůli, kde bude uvedeno, že ta,která v domě potom bude, vyplatí ty ostatní? Nebo je lepší nechat dům rovnou sestře s tím, že tam bude mít maminka své místo a část pozemku a nás vyplatí? Monika Grosová

Česká lípa , Česká Lípa , 02.01.2012
Odpověď

Předmětem dědictví po tatínkovi by obecně měla být jedna polovina domu, kterou by měly dědit všechny děti a manželka rovným dílem. Můžete samozřejmě uzavřít dědickou dohodu, dle které přenecháte dům mamince. Sepíše-li maminka závěť, pak závěť nesmí obsahovat žádné podmínky, podmínky v závěti nejsou vymahatelné, resp. nemají právní následky. Můžete např. uzavřít dědickou dohodu, v níž připadne celý dům sestře, ta vám vaše podíly vyplatí a ve prospěch maminky zřídí věcné břemeno doživotního užívání nemovitosti.

Marta Ptáčková , 07.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference