Poradna: Vzdání se dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, otec pochází ze 4 bratrů. Jeden z těchto bratrů byl svobodný, neměl žádné děti a vlastnil dům s pozemky. Tento zemřel, bohužel několik dnů na to zemřel i další z bratrů, zůstel tedy jen můj otec a 1 bratr. Otec je již 10let nemohoucí a nechce tak vyřizovat dědictví po výše zmiňovaném bratru a rád by se vzdal dědictví ve prospěch dalšího "žijícího" bratra. Jde toto, nebo se nelze zřeknou dědictví vůči sourozenci? Pokud by to nešlo, kdo jiný by dědil, kdyby se otec vzdal svého podílu?

Cheb , Cheb , 22.05.2013
Odpověď

"Zříci se dědictví" vůči žijícímu bratrovi nelze. Resp. toto lze udělat tak, že u notáře v dědickém řízení Váš otec se svým bratrem uzavře dědickou dohodu, kdy jeho podíl dostane bratr. Pokud se otec ze zdravotních důvodů nemůže jednání u notáře zúčastnit, může k tomuto zplnomocnit jinou osobu, která se za něj řízení zúčastní. Pokud by se otec dědictví "vzdal", tedy slovy zákona dědictví odmítnul, na což má samozřejmě právo, přešel by jeho podíl na jeho děti. Tedy na Vás a Vaše případné sourozence.

Marta Ptáčková , 22.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference