Poradna: Vzdání se dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, po smrti matky bude probíhat dědické řízení, ale já mám v úmyslu vzdát se dědictví ve prospěch jednoho ze svých sourozenců. Dědické řízení bude dle sdělení mé sestry dne 16. 6. t.r. Chtěl bych se zeptat, jak mám postupovat, zda ještě před dědickým řízením mám paní komisařce moje rozhodnutí vzdát se dědictví sdělit písemně /např. doporučeným dopisem nebo emailem/ nebo zda jsem povinen se jednání zúčastnit a vyjádřit se tam. Zajímá mě též, zda v tomto případě ponesu nějaké náklady týkající se dědického řízení. Děkuji předem za Vaši odpověď.

, Chomutov , 04.06.2020
Odpověď

Nic nepokazíte, pokud notářce předem zavoláte a proberete to s ní. Formálně byste se však měl na jednání dostavit. Pokud se dědictví vzdáte (a nebudete tak nic dědit), tak nebudete nic platit.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference