Poradna: Zajímalo by mě,jestli je pro notáře stanovena nějaká

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zajímalo by mě,jestli je pro notáře stanovena nějaká lhůta pro vyřízení dědictví. Předmětem dědictví je družstevní byt. Matka zemřela ve 4/2004, jsme dva dědici (syn a dcera), dosud není dědictví vyřízeno - dohoda mezi sourozenci není možná, na bytě narůstá dluh. Děkuji za váš čas a za odpověď.

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 13.02.2008
Odpověď

Žádná explicitní lhůta pro notáře stanovena není, měl by však jednat co nejrychleji. Téměř 4 roky vlekoucí se řízení o dědictví je opravdu příliš. Pokud notář přes předchozí upozornění způsobuje zbytečné průtahy v soudním (dědickém) řízení, může mu soud věc odejmout a pověřit úkony v řízení o dědictví jiného notáře.

Jiří Švehla , 04.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference