Poradna: Zapečetění byt

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den vážená paní doktorko, minulý měsíc mi zemřela matka. Dnes jsme byli s paní notářkou v bytě a sepisovala pouze listiny, ne majetek movitý. Byt ve kterém matka bydlela měla pouze trvalé bydliště byl po její smrti zapečeten PČR.Matku našla sousedka. Byt je v osobním vlastníctví mém a mého muže.Jelikož už dlouho dobu víme, že pasiva převládají nad aktivy chci odmítnout dědictví. Dále prý bude dle paní notářky velká mašinerie, jelikož dědictví budu muset odmítnou za učasti OSPOD a soudu i za mé dítě.Do bytu nejsme vpuštěni a klíče od našeho bytu má jen paní notářka....Připadá mi to, že stát si udělá z našeho bytu skladiště, než se vyřídí dědictví, které prý může trvat i několik měsíců. Jsme nuceni s mužem platit nájem a manžel je také majitelem bytu a ne dědic, tudíž s dědictvím po mé matce nemá nic společného.Nechceme dědictví, ale pouze zpřístnupnit náš byt v OS. Jak dlouho celá věc může trvat a jak se můžeme této zdlouhavé byrokracii bránit?Děkuji P.

PRHA , 20.11.2012
Odpověď

Dědictví může trvat několik týdnů, ale i měsíců. Pokud je byt zapečetěn, má k tomu nejspíše notářka své důvody. Doporučuji se s konkrétní žádostí obrátit na soud, který dědictví vyřizuje. Z Vašeho popisu je zřejmé, že zapečetění bytu nemusí být účelné

Marta Ptáčková , 04.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference