Poradna: Zaplacení pohřbu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,měly jsme dědické řízení po zemřelém otci,už je tedy uzavřeno,byl tam majetek 117000kč.Z toho jsme notářce zaplatily odměnu 2800kč,ale neodečetla nám tam náklad pohřbu,který byl přes 20000kč.Kolega u jiné notářky v tom samém městě,měl náklad za pohřeb otce odečtený.Tak by nás zajímalo,zda se to má odečítat nebo nikoliv?

ČESKÁ LÍPA , Česká Lípa , 28.03.2013
Odpověď

Záleží na domluvě s notářem a s dalšími dědici a s vypravitelem
pohřbu. Ten, kdo pohřeb vypravil (a často to bývá jeden z dědiců) má
po dalších dědicích nárok na zaplacení nákladů na pohřeb v poměru
získaného dědictví. Toto někdy již bývá zahrnuto v rozhodnutí o
dědictví, někdy nikoliv.

Marta Ptáčková , 28.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference