Poradna: Závěť

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu jak napsat Závěť. Máme s manželem rodinný dům, každý 1/2. Z předchozího manželství mám dospělého syna, který se se mnou nestýká. Ze současného manželství máme 1 syna- dospělého. Je možno napsat závěť způsobem, že manželovi odkazuji svou 1/2 domu a synům každému 50 000? Nechci syna z prvního manželství vydědit, lze to tímto způsobem obejít?

, Brno-město , 20.03.2022
Odpověď

Takt jednoduše to bohužel nejde. Pokud vlastníte polovinu domu (a předpokládám další majetek, finance atp.), tak dospělý syn musí v rámci dědictví získat nejméně 1/4 jeho zákonného podílu, tzn. 1/12 Vašeho majetku. Což bude s ohledem na nemovitost přepokládám více než 50.000,- Kč. Pokud byste tedy dospělému synovi odkázala méně, než kolik činí 1/12 hodnoty Vašeho majetku, mohl by závěť napadnout. Řešením je syna vydědit (pokud se s Vámi nestýká, tak je možné tak učinit). Doporučuji zajít za kterýmkoliv notářem, situaci s ním probrat a připravit u něj závěť i s vyděděním.

Pavel Kuchynka , 31.05.2022

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference