Poradna: zdědil jsem v opakovaném dědickém řízení (táhne se

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zdědil jsem v opakovaném dědickém řízení (táhne se cca 10 let) mmj. vozidlo cca 20 let staré, jehož existence byla zjištěna v registru vozidel. Figuruje v soupise dědictví jako vozidlo v hodnote 500 Kč, avšak notář mi není schopen říci, kde se toto dědictví nachází, v jakém stavu apod.. Nemohu si ho žádným způsobem převzít. Nejde mi o vozidlo jako takové, ale nejsem schopen zajistit jeho vyřazení z registru vozidel bez dokladu o ekologické likvidaci, vrácení RZV. Nemáme ani doklady k vozu. Lze do dědictví, které fyzicky neexistuje do dědictví zahrnout? Je povinností notáře zjistit fyzickou existenci nebo skutečnost ztráty předmětu dědictví do usnesení o dědictví zmínit. Úřady se mnou nejednají pokud nejsem schopen cokoli doložit. Zkrátka dědím neexistující věc. Děkuji za odpověď. Zbyněk Burian

Teplice , Teplice , 14.06.2010
Odpověď

V dědickém řízení by měl figurovat jen existující majetek. Jestliže v mezidobí věc zanikla, zničila se nebo se ztratila, pak nemůže být předmětem dědictví.

, 21.06.2010

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference