Poradna: Zdravím Vás a chtěla bych poradit.Od svých 2let jsem

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zdravím Vás a chtěla bych poradit.Od svých 2let jsem byla soudně svěřena do péče babičky a dědy,kteří mě vychovali.Má matka a otec se o mě nezajímali a nikdy nekontaktovali.Moji rodiče pro mě byli babička s dědou.Ted můj otec zemřel ,bydlel v domově důchodců,jak mi bylo nyní oznámeno. Nyní mě Magistrát města informoval doporučeným dopisem ,abych zaplatila za pohřeb 5000kč.,který podle všeho vypravil DD a město to zaplatilo.Nezlobte se ,mají na to právo,pokud se otec o mě nikdy nestaral a soud určil k mé výchově někoho jiného?Je to pro mě cizí člověk a já jsem v invalidním plném důchodu a neměla bych to ani z čeho zaplatit?Nic jsem nepodepisovala ani žádný souhlas k vyřízení pohřbu a napsala jsem ,že nechci žádné ani dědictví ani s tímto člověkem míti něco společného,bohužel je mi to líto,ale tento tzv.otec neplatil ani alimenty,byl zavřenej a nikdy nevěděl ,že žiju.Jak mám prosím postupovat,musím to zaplatit,když mám soudní rozhodnutí,o svěření mě do výchovy někomu jinému.?Děkuji moc za vaši pomoc a odpověď.Janatková

Ustí nad Labem , Ústí nad Labem , 24.09.2008
Odpověď

Za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy odpovídají dědicové. Jestliže jste dědictví po svém biologickém otci kvalifikovaně odmítla v rámci dědického řízení (tedy nejste dědicem), nejste za náklady pohřbu odpovědná a platit je nemusíte.

, 26.11.2008Inzerce z regionu

prodej hrobu
Region: Krásné březno
nabídka, 24.5.2024, 16:43
Kamenictví v pohřebnictví

prodam hrob v Usti nad Labem Krásné březno.viz...


Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference