Poradna: Zdravim Vás a prosim o odpoved.Muj tatinek byl zenaty,ale

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zdravim Vás a prosim o odpoved.Muj tatinek byl zenaty,ale nezili s manzelkou ve spol.domacnosti 7let.Jelikoz byl velice vazne nemocny, dal 2.6.2008 vypoved smlouvy stav.sporeni( po nasporeni cilove castky) a v ni uvedl cislo meho uctu,kde ma byt usporena castka poslana-(mela jsem podelit sourozence).Tatinek 13.6.2008 zemrel.Jelikoz jeste neuplynula trimesicni vypovedni lhuta v probihajicim dedickem rizeni pani notarka oznamila,ze nasporenou castku bude dedit polovinu manzelka a druha polovina se rozdeli mezi manzelku a 3 dcery.Myslim si,ze kdyz otec za zivota sporeni vypovedel a urcil,kde chce uspor.castku poslat-ma pani notarka pravdu?trimesicni vypovedni lhuta se tyka ceho?Mockrat dekuji za brzkou odpoved,abych u dalsiho jednani s pani notarkou vedela na cem se sestrma jsme.Hezky den prejeA.G.

Ostrava , Ostrava-město , 02.09.2008
Odpověď

Předmětem dědění je majetek, který měl zůstavitel v době své smrti. V době, kdy Váš tatínek zemřel, byly peníze ještě jeho účtu (ač běžela výpovědní doba) a postup paní notářky je správný. Skutečnost, že Váš tatínek smlouvu vypověděl nelze zaměňovat za závěť.

Jiří Hora , 26.11.2008

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference