Poradna: Zemrel mi bratr a posobe zanechal dluhy,mimo to i dum

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den.Zemrel mi bratr a posobe zanechal dluhy,mimo to i dum na hypoteku.Mel 2 deti.Jedno z prvniho manzelstvi 18.let.syna a druhe taky syna 10.let z druh.manzelstvi.Ten starsi se dedictvi zrekl a za toho druheho se zrekla dedictvi jeho matka.Ted mam byt na notarstvi pozvana ja a moji dalsi 2 bratri,pry budeme ty dluhy muset platit my.Mam rodinu a proto se chci zeptat jak to vlastne bude a popripade poradit jak se zachovat.dluhy jsou asi celkem 2.mil.kc...mockrat dekuji predem za vasi radu.

Mlada boleslav , Mladá Boleslav , 27.12.2007
Odpověď

Je pravda, ze dluhy zůstavitele přecházejí na dědice, kteří za ně odpovídají. Ovšem pouze do výše ceny dědictví a ještě tak, že každý dědic odpovídá pouze poměrně v poměru toho, co z dědictví nabyl, k celému dědictví. Dědici jsou tedy tímto chránění proti tomu, aby museli platit víc, než kolik nebudou. Musím však upozornit na to, že nejsou chráněni proti tomu, aby se věřitelé uspokojovali i na věcech dědiců, které jim patří a které nenabyli z dědictví. Tedy např. na autu, které dědic vlastní a které s dědictvím nemá nic společného. Odpovědnost je omezena pouze výší ceny nabytého dědictví, není omezena na věci dědictvím nabyté. Jinak pokud bystě dědictví odmítla i vy, napadlo by dále na Vaše děti. Pokud by odmítly i ony, tak by napadlo prarodičům bratra, tedy i Vašim a pokud by i oni nedědili, jejich dětem, tedy Vašim rodičům. Pak je na řadě již pouze stát.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference