Poradna: Zemřel mi děda a než umřel, svěřil mi peníze na placení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi děda a než umřel, svěřil mi peníze na placení pobytu v domově /byl na tom zdravotně špatně/ a na obstarání pohřbu. Můžu z těchto peněz opravit i jeho hrob? Nenapadnou dědici /notář/, že jsem to udělala po jeho smrti bez jeho vědomí?

Litomyšl , Litomyšl , 17.04.2007
Odpověď

Vážená Pavlíno, ve Vašem případě je třeba vyřešit otázku, zda peníze, které jste měla od dědy, Vám opravdu jenom svěřil za nějakým účelem, nebo Vám je daroval s tím, že budou Vaše, ale vy z nich budete platit uvedené věci. V prvním případě by se Vám svěřené peníze byli součástí dědictví a rozhodovalo by se o nich v dědickém řízení. Ve druhém případě nikoliv a můžete si s nimi dělat co chcete. Avšak i pokud by se jednalo o první případ, tak se domnívám, že opravu hrobu by nikdo napadat nemohl, protože se jedná o obvyklé hospodaření s uvedenou věci, tedy hrobem.

Jiří Švehla , 23.04.2007

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.