Poradna: Zemřel mi náhle otec. Zůstaly jsme matka, já a sestra.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi náhle otec. Zůstaly jsme matka, já a sestra. Já děti nemám, sestra ano. Potřebuji vědět, zda existuje nějaká možnost, jak zajistit, aby nedošlo k dělení majetku po otci (včetně většinového podílu na domě) a aby vše bylo přepsáno na naši matku. Pokud se my dvě se sestrou dědictví vzdáme, mohlo by asi připadnout dalším dědicům (jejím dětem), to nechceme. Jak to tedy zařídit? Matka si nezaslouží, aby se na jejich společně léta budovaný majetek ještě za jejího života pořádala taková exekuce, jako nějaké pozůstalostní řízení. Předem Vám moc děkuji.

Praha-západ , Praha-západ , 11.07.2011
Odpověď

V takovém případě můžete jako tři dědicové ze zákona v první dědické skupině uzavřít v rámci dědického řízení u notáře dohodu, v níž se dohodnete, že veškeré dědictví připadne matce. Jedná se o dědickou dohodu uzavřenou mezi dědici, na základě níž nabude vše jeden z dědiců, nikoli o odmítnutí dědictví.

, 07.08.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference