Poradna: Zemrel mi otec, ktereho jsem leta nevidela a zjistila

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemrel mi otec, ktereho jsem leta nevidela a zjistila jsem, ze dum nekdy prodal svemu sousedovi - mel jen vecne bremeno doziti. Pohred jsem odmitla vypravit, jsem na materske dovolene a nemam na nej penize. Dedit neni co, otec mel jen majetek nepatrne hodnoty. Jsem povinna platit nejake poplatky notari ze to ze dedictvi bude projednavat? Nevim, jestli kdyz se dedictvi jednoduse vzdam, nebudu z toho mit jen dalsi problemy, protoze je mi jasne, ze bude prechazet na moji nezletilou dceru.

Brno , Brno-město , 30.12.2010
Odpověď

Ano, jste-li dědicem a nabudete-li dědictví, které není předluženo, platíte notáři poplatky za projednání dědictví – tj. odměnu notáře a jeho hotové výdaje, příp. s DPH. Je-li dědiců více, platí se náklady podle vzájemného poměru dědických podílů. Odměnu notáře stanoví vyhl. č. 196/2001 Sb., o odměnách a náhradách notářů a správců dědictví, ve znění pozdějších předpisů. Odmítnete-li dědictví, vsoupí do postavení dědice vaše nezl. dcera, které bude jako nezletilé pro řízení ustanoven opatrovník.

, 30.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference