Poradna: zemřel mi otec, v dědickém řízení mi připadl podíl

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, v dědickém řízení mi připadl podíl 1/6 bytu v osobním vlastnictví, 1/6 dostane můj bratr a 1/6 (+ ½ v SJM) moje matka. V bytě bydlí má matka, chtěla bych aby matka byt dál využívala a já byla zapsaná jako spoluvlastník, matka naopak prosazuje možnost že mi můj podíl bude několik let vyplácet, s touto možností však nesouhlasím. Může si matka vybrat jakým způsobem moji část dědictví vypořádá, nebo pokud na tom budu trvat nemůže mě vyplatit a musí zapsat jako spoluvlastníka bytu?

Jihomoravský Kraj , 25.09.2008
Odpověď

Pokud neuzavřete dědickou dohodu, budete zapsána na příslušném listu vlastnictví k uvedenému bytu jako spoluvlastník id. 1/6.

Jiří Hora , 26.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference