Poradna: zemřel mi otec, vlastnil firmu i nějaký osobní nemovitý

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, vlastnil firmu i nějaký osobní nemovitý a movitý majetek. Abych mohl vést firmu byl jsem zároveň ustanoven jako správce dědictví. Otec byl rozvedený a spolu s mou sestrou jsme jediný dědici jak ze závěti tak i ze zákona. Jako dědici 1.kategorie jsme i osvobozeni od dědické daně. Se sestrou nemáme žádný problém s domluvou na vypořádání majetku a jsme ochotni v tomto směru i cokoli o vypořádání podepsat. Je proto v tomto případě nutné dělat na veškerý majetek oceňování znalcem? Přijde mi divné zbytečně platit 2 až 3 znalce (každého zvlášť na jiný druh majetku), když se vlastně jedná jen o výši notářské odměny...

Strakonice , Strakonice , 21.04.2010
Odpověď

To, zda je znalecký posudek k ocenění majetku nutný nebo ne, určuje notář. Notář má povinnost provést soupis aktiv a pasiv dědictví a zjistit obvyklou cenu majetku spadajícího do dědictví. To, jakým způsobem obvyklou cenu majetku zjišťuje, záleží na úvaze notáře a druhu majetku, znalecké posudky k ocenění majetku nelze vyloučit.

, 28.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference