Poradna: Zemřel mi tatínek. Chci se zeptat za svoji maminku,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Zemřel mi tatínek. Chci se zeptat za svoji maminku, zda si pozůstalostní řízení musí sama začít vyřizovat, nebo zda ji bude notář (k tomuto pověřen) sám kontaktovat, a kdy? Maminka má obavy, aby nezanedbala nějakou svoji povinnost. Děkuji.

Zlínský kraj , 02.12.2006
Odpověď

Nemějte obavy z nějakého prodlení. K pozůstalostnímu řízení vyzve dopisem notář pověřený přípravou tohoto řízení objednavatele pohřbu. Je li uvedena jako objednavatel pohřbu maminka tak přijde pozvání mamince, pokud jste byla objednavatelem pohřbu Vy, nebo někdo další z příbuzných přijde dopis na něj. Termín zahájení řízení je někdy až dva měsíce po pohřbu, záleží kolik má notář práce.

Julius Mlčoch , 02.12.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference