Poradna: Zemřel mně otec a babička -jeho manželka chce abych

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den, zemřel mně otec a babička -jeho manželka chce abych se vzdal dědictví po otci, že stejně budu dědit po ní. Kamarád mně tvrdí, že se také vzdal dědictví ve prospěch otčíma,který i napsal závěť,která se nenašla a pak nic nesdělil, neboť prý byl pro notáře cizí osoba. Manželka mého otce má vystřiženo z novin, že děti zemřelného manžela jsou dědici ze zákona i po jeho pozůstalé manželce. Otec si ji vzal před 10 lety a nastěhovala se do mnou zrekonstruovaného domu otce.Já se pak odstěhoval když tam otec už nebyl sám. Nikdy jsem nic po otci ani jí nechtěl naopak jsem jim pomáhal. Teď dělá velké sceny že ji chci vyhodit apod. Prosím o vysvětlení a radu. děkuji

Praha , Praha 1 , 25.07.2010
Odpověď

Zákonnými dědici po zůstaviteli v tomto případě jsoumanželka a děti. Můžete samozřejmě s manželkou otce uzavřít dohodu, že se dědictví vzdáte v její prospěch, ale není-li manželka otce vaší matkou, pak po ní dědit nebudete, ledaže by napsala ve váš prospěch závěť a neměla vlastní potomky.

, 31.07.2010Inzerce z regionu

Prodej hrobu MALVAZINKY
Region: Smíchov
nabídka, 18.7.2024, 18:23
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám za úplatu hrob na hřbitově v Praze 5...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference