Poradna: Zemřel můj přítel a kamarád, nežili jsme ve společné

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zemřel můj přítel a kamarád, nežili jsme ve společné domácnosti. Před několika lety mi odkázal svůj pozemek (existoval notářský záznam). V době smrti vlastnil též družstevní byt. Na tomto bytě je ještě nesplacená menší hypotéka.Přítel uzavřel také životní pojištění, kde uvedl mě pro případ své smrti. Má dvě dospělé děti, které se o něj nezajímaly, ani v době nemoci a v nemocnici ho nenavštěvovaly. Přesto, že jim bylo jasné, že není zdráv. Vím že jsou to neopominutelní dědici (přítel je nevydědil). Je zajímají jen peníze a majetek a já se chci vyhnout jakýmkoli sporům. O pozemek, jakkoli má nyní velkou cenu, nestojím. Pokud budu žádat pouze částku pojistného (cca 50 tis.), budu se muset podílet na úhradě nezaplacené hypotéky? Ostatní majetek má cca hodnotu 4 -6 mil. Kč. Budu vůbec přizvána k dědickému řízení, jako cizí osoba? Možná, že původní závět přítel zrušil, ale to mi není známo.

Praha , Praha 1 , 28.11.2010
Odpověď

Existuje-li závěť ve váš prospěch a nedošlo-li k vydědění potomků, pak budete přizvána k dědictví spolu s potomky. Budete-li dědit, pak ponesete odpovědnost za zůstavitelovy dluhy do výše ceny nabytého dědictví. Jste-li oprávněnou osobou z životního pojištění zůstavitele, pak plnění z pojistné smlouvy získáte mimo dědické řízení.

, 14.12.2010Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference