Poradna: zemřel nám tatínek, dědické řízení bylo nedávno ukončené,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel nám tatínek, dědické řízení bylo nedávno ukončené, nabylo právní moci. Do dědictví byl zahrnut i dluh od České podnitalské pojišťovny za nezaplacení povinného ručení, to jsme zaplatili. S pojišťovnou jsme uzavřeli novou smlouvu na povinné ručení na auto. Nyní nám přišel od pojišťovny další požadavek na zaplacení dluhu, že nebylo placeno povinné ručení v době od ukončení jedné smlouvy a založení nové smlouvy. Musíme to zaplatit, když tento dluh není v dědickém řízení? Tatínek byl osoba samostatně výdělečně činná OSSVČ, jako vedlejší činnost. V roce 2009 nepodnikal, byl nemocný a od května 2009 do svého úmrtí v říjnu 2009 pobíral invalidní důchod. Na finanční úřad jsme zaslali čestné prohlášení, že tatínek neměl v roce 2009 žádné příjmy ani výdaje, kopii notářsky ověřeného úmrtního listu a oznámení o zániku živnostenského listu od Živnostenského úřadu. Je naší povinností ještě toto zaslat na Pražskou správu sociálního zabezpečení a na VZP a podávat za tatínka Přehledy o nulových příjmech? Děkuji.

, 18.03.2010
Odpověď

Pokud tento dluh vznikl ještě za života vašeho otce a nebyl zahrnut jako pasivum do dědictví, pak za něj jako dědicové nenesete odpovědnost. Není vaší povinností posílat přehledy příjmů otcr na VZP a správu sociálního zabezpečení.

, 27.03.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference