Poradna: zemřela mi babička. Nezanechala závěť. Měla dva syny.Strýc

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi babička. Nezanechala závěť. Měla dva syny.Strýc je naživu, ale můj otec již zemřel.Problém je, že můj otec měl ještě jednu dceru, kterou ale před svou smrtí vydědil (včetně jejich potomků) se všemi náležitostmi. Dědicem by tedy měl být strýc (syn zesnulé),dále můj otec (jelikož zemřel, tak jeho díl by měl připadnou mě a sestře). Otázka je, jestli když otec mojí sestru vydědil, tak nedostane nic ani po matce mého otce (tedy mojí babičce).??? Děkuji za odpověď.

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 31.05.2010
Odpověď

V tomto případě bude dědicem i vaše sestra, protože sice byla vyděděna svým otcem, ale nebyla vyděděna zůstavitelkou (vaší babičkou) a nabývá tak dědického podílu spolu s vámi.

, 09.06.2010

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference