Poradna: Zemřela mi maminka a zůstal otec a tři sourozenci.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi maminka a zůstal otec a tři sourozenci. V nejbližší době budeme přizváni k notáři. Zajímalo by mě, co všechno můžu nechat u notáře sepsat. Jedná se o to,že matka s otcem vlastnili nemovitost,po otci nebudeme chtít vyplatit podíl po matce, ale v případě, že následně bude otec darovat nemovitost synovi,s tím, že ten hodlá dům přestavět,zda můžu do zápisu dát podmínku, že v tom případě, budu požadovat vyplatit dohodnutou částku, nebo, že pokud do tří let nezačne dům přestavovat a následně ho prodá, budu požadovat svůj podíl. Děkuji za odpověď.

Karviná , Karviná , 04.02.2008
Odpověď

Asi nejlepší by bylo uzavřít u notáře dohodu o vypořádání dědictví, ve které by bylo stanoveno, co z dědictví který dědic nabývá a co je který kterému případně povinen vyplatit v penězích jako kompenzaci za nabytí např. onoho domu, nebo vlastnického podílu na něm. S těmi podmínkami bych byl opatrný. Domnívám se totiž, že žádné takovéto podmínky, které uvádíte, není možné v takovéto dohodě upravovat. Pokud se bratr stane vlastníkem, může s domem nakládat, jak uzná za vhodné a pokud jej prodá, svůj podíl již požadovat nemůžete, protože dům bude již vlastnit někdo jiný. Jiný situace by byla, kdybyste byla spoluvlastníkem domu. V takovémto případě byste měla předkupní právo, v případě, že by bratr chtěl svůj podíl prodat někomu jinému, než osobě blízké (§ 116, 117 občanského zákoníku).

Jiří Švehla , 25.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference