Poradna: Zemřela mi maminka, s tatínkem vlastní dům, ve kterém

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi maminka, s tatínkem vlastní dům, ve kterém žije i bratr s rodinou. Jak nyní bude probíhat dědické řízení? Z maminčina podílu zdědí tatínek polovinu, z druhé poloviny 1/3, 1/3 já, 1/3 bratr. Jak se bude postupovat v případě, že bratr dlouhodobě dům obývá? Co bude s mým podílem, musí mi ho bratr vyplatit? Děkuji velice za Vaši odpověď.

Brno , Brno-město , 18.07.2011
Odpověď

Ano, správně uvádíte, že do dědictví připadne polovina domu a tu budete tři dědici dědit na třetiny. Můžete se však dohodnout, že polovinu zdědí jen jeden nebo dva z vás a třetího dědice vyplatí. Jinak bude dům v podílovém spoluvlastnictví vás tří. Bude-li některý ze spoluvlastníků užívat dům nad rámec svého podílu, měl by platit ostatním spoluvlastníkům nájem, nedohodnete-li se jinak. Spoluvlastnictví lze zrušit a vypořádat dohodou, nedohodnete-li se, pak na návrh některého spoluvlastníka spoluvlastnictví zruší a vypořádá soud.

, 07.08.2011

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference