Poradna: Zemřela mi matka,se kterou jsem se nestýkala deset

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Zemřela mi matka,se kterou jsem se nestýkala deset let.Zůstal otec,se kterým žila ve společné domácnosti(družstevní byt).Mám jednu sestru.Chtěla bych se vzdát dědictví(mého podílu),nejraději písemnou formou zasláním příslušnému notáři.Chtěla bych se zeptat,zda se mám zříct svého podílu adresně(na otce či sestru) nebo bez udání osoby.Mám patnáctiletou dceru.Bude se týkat dědictví po mé matce i jí,když já svůj podíl odmítnu?K sepsání dokumentů o zřeknutí se dědictví musím navštívit notáře či bude stačit ověřený podpis?Mockrát děkuji za případnou odpověď a jsem s pozdravem.

Olomouc , Olomouc , 08.03.2008
Odpověď

Pokud se podílu zřeknete, pak se v příslušných poměrech zvětší podíl otce a sestry. Vaše dcera by však v takovém případě nedědila. Zříci se dědictví adresně nelze.

Jiří Hora , 01.04.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference