Poradna: Zemřela mi matka (nevlastní-vzala si mého otce když

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zemřela mi matka (nevlastní-vzala si mého otce když jsem byla dítě k osvojení asi nedošlo).Otec již nežije. Poslední měsíce se stala nesoběstačnou (vaskulární demence) a žila i zemřela v bytě u mé dcery (tj.její nevl. vnučky), kde jsme se o ní obě staraly. Vlastní děti nemá, jen neteř a synovec. 1)Vůbec nevíme kdo je dědic? 2) Vyklidili jsme její byt (nájemní), máme schovány její věci jako oblečení a staré skříně (skoro bez hodnoty), na účtě má cca 2000 Kč + má dostat přeplatek plynu. Jiný majetek nemá. Musíme čekat do oslovení notáře, nebo stačí aby neteř a synovec dali písemně,že o nic nemají zájem a můžeme staré věci zlikvidovat? 3) kolik může stát dědické řízení-nebude-li dražší než ty 2tis. Moc děkuji

Praha , Praha 1 , 15.11.2007
Odpověď

Domnívám se, že v tomto případě nebude otázka, kdo je dědic, vůbec důležitá. Pokud totiž Vaše nevlastní matka skutečně neměla jiný majetek, než jaký uvádíte, tedy v hodnotě do cca 10000 Kč, bude dědické řízení zastaveno a to málo, co měla, soud vydá vypraviteli pohřbu. Odměna notáře bude v takovémto případě činit 400 Kč a bude ji platit stát, nikoliv tedy vy. Ten komu bude tento její majetek nepatrné hodnoty vydán se nepovažuje za dědice, tzn. že ani nebude odpovídat za případné dluhy zůstavitele.

Jiří Švehla , 03.12.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference