Poradna: žiji s přítelem ve společné domácnosti 7 let(trvalé

Sekce: Dědictví

Otázka:

žiji s přítelem ve společné domácnosti 7 let(trvalé bydliště)bezdětní.byt má přítel koupený a správcem je b.družstvo(byt si pořídil před našim seznámením).zajímalo by mě,kdyby např.zemřel zda mám alespoň nějakou naději bydlet v bytě dál a nebo zda vše půjde do dědictví žijících rodičů a sestry.rekonstrukce,nábytek jsme pořizovali s přítelem společně.mám vážnou obavu,že bych mohla skončit pod mostem,peníze na vyplacení,či odkoupení nemám.děkuji za odpověď i čas,který věnujete mému dotazu

loket , 19.07.2010
Odpověď

Nedědí-li zůstavitelovi potomci, dědí ze zákona ve druhé skupině manžel nebo partner, zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele. Mohla byste tedy dědit ve druhé skupině jako spolužijící osoba. Abyste však byla lépe chráněna a zajištěna, může váš přítel ve váš prospěch sepsat závěť.

, 31.07.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference