Poradna: Žiji s rodiči v RD,chtějí mi darovat idealní polovinu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Žiji s rodiči v RD,chtějí mi darovat idealní polovinu domu,jak to bude v případě dědictví.Do domu s manželem investujem.Jeden bratr žije a po druhém zemřelém bratrovi je manželka a nezletilý syn.Jde se s nimi vyrovnat dohodou nebo musí nezletilý dostat přesnou část dědictví?Jak to bude s darovanou polovinou?

, 29.02.2008
Odpověď

V případě dědictví bude cena této Vám darované poloviny domu započtena na Váš dědický podíl. Pokud však budete dále do domu (a tedy i do poloviny, která bude stále patřit rodičům) investovat, lze tuto investici v dědickém řízení uplatnit jako pohledávku vůči rodičům, pokud ji prokážete a pokud Vám tyto investované peníze nevrátí v penězích. Co se týče nezletilého vnuka, tak ten vstupuje do práv svého otce a náleží mu jeho dědický podíl, který by připadl jeho otci. Žádnou dohodu o vyrovnání se se zbylými dědici uzavřít nelze.

Jiří Švehla , 12.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference