Poradna: zjistani majetku po smrti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Vaeni. Zemrela me matka. Kratce pred tim jsem ji koupil novou televizi a nejake vybaveni do bytu.Dale v byte byly veci, ktere me pripominaly moje detstvi. Vim, ze matka mela na vkladni knizce asi 30tis. Moje sestra ji obstaravala ucet, po dobu jejiho pobytu v nemocnici.Odnesla zlato atp. Ja jsem si pral jen par malickosti a bylo me receno, ze tam nic nebylo. Nikdy jsem nedostal zadne vyrozumeni od notare, ci soudu. Na pohrbu se mnou sestra prestala komunikovat. Byl tento postup zakonny?

v Pardubicich , České Budějovice , 12.06.2012
Odpověď

Tento postup v souladu se zákonem rozhodně není. Notář Vás jako syna zůstavitele - potencionálního dědice musí kontaktovat. Pokud se tak nestalo, zjistěte si na soudě (okresním soudě posledního bydliště Vašeho otce), který notář projednává dědictví po Vašem otci a kontaktujte jej.

Marta Ptáčková , 09.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference