Poradna: znovuotevreni dedictvi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, chtela bych se zeptat zda-li je mozne znovu otevrit dedictvi, ktere se ukoncilo v srpnu 2012 po 3,5 let. Zemrela nam mama, byly jsme 2 dedicky. Ja z Prahy a sestra ze Slovenska. Dedictvi nabylo plne moci a ja prebiram clensky podil na byte, sestra se ma vyplatit polovinou trzni ceny do pul roku. Soucasne prebirame dluh mamy na teple + vode. Ne na najmech nebo na clenskem podile. Ja vyplatila sestru celou jeji castkou do 2 tydnu. Ona ovsem doposud nezaplatila svuj dluh na druzstvo jak bylo urcene u notare. Druzstvo mi nyni sdelilo dokud bude byt zadluzen tak mi ho neprevedou do osobniho vlastnictvi. Vsechny byty jsou jiz prevedeny,zde se cekalo az bude ded rizeni ukonceno a zaplatil se dluh aby se byt prevedl. Bylo mi sdeleno na druzstvu,ze ja mohu byt vyplacena kupni cenou tj 113 000 a byt se proda 3 osobe. Ja tudiz mohu ztratit byt + cely podil co jsem ji jiz vyplatila. Druzstvo se mnou vubec nekomunikuje ohledne prevodu bytu. Mohu otevrit znovu dedictvi?

praha , Praha 1 , 06.11.2012
Odpověď

Znovuotevření dědictví Váš problém nijak nevyřeší. Pokud rozhodnutím soudu bylo stanoveno, že Vaše sestra je povinna uhradit dluh družstvu, což neučinila, je třeba věc předložit exekutorovi.Také, pokud je to ve Vašich možnostech, může být nejrychlejší možnost dluh za sestru zaplatit a následně ho po ní vymáhat. Pro přesnější odpověď by ale bylo třeba prostudovat usnesení o dědictví a další podrobnosti. Vaše věc je pro rámec této poradny dosti komplikovaná, doporučuji se obrátit na advokáta.

Marta Ptáčková , 11.11.2012Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference