Poradna: Znovuotevření dědictví a vyhledání dědiců.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit . V roce 1998 jsme koupili rodinný dům se zahradou , proběhlo zapsání do katastru a obdrželi jsme i výpis . Nedávno jsem nahlídla do Pc k vyhledání onlain katastr nemovitosti a zjistila , že část naší zahrady má jiného vlastníka. Podle parcelního čísla jsem si vyhledala vlastníka a zjistila , že ta naše část je sloučena do jeho pozemku , který sousedí s námi na katastru je označena druh pozemku: ostatní plocha a způsob využití je zapsán, jako ostatní komunikace . Tento vlastník parcely tu nemá trvalé bydliště . Pátrala jsem dál ,ale bohužel tento vlastník zemřel v roce 1974 a tím moje pátrání skončilo . Nejsem právní osoba a tím pádem se se mnou nebude nikdo bavit . Vím , že bych se měla obrátit na příslušný okresní soud , kde zemřelý naposledy bydlel, ale nevím , jak správně napsat žádost k dohledání dědiců , když vlastně nejsme příbuzní. Na internetu jsem jen našla vzor k vyplnění znovuotevření dědictví , ale to se jen týká přímo dědiců , jiný formulář jsem nenašla i když jsem se moc snažila . Jestli mě můžete nějak pomoci , tak budu velmi ráda . Děkuji předem za kladné vyřízení.

, Chrudim , 13.04.2018
Odpověď

Toto je poměrně složitá situace, kdy doporučuji vyhledat pomoc advokáta. Bez znalosti podrobných informací a prostudování podkladů není možné přesně poradit.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.