Poradna: Zřeknutí se dědictví ve prospěch druhého rodiče

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o radu. V případě, že se nyní zřekneme dědictví po tatínkovi ve prospěch maminky (jsme 2 sestry) kdo by pak dědil můj podíl po tatínkovi a mamince, kdyby se mi něco stalo a maminka mě přežila? Děkuji

Liberec , Liberec , 23.05.2013
Odpověď

V případě, že svůj podíl přenecháte mamince, stane se tento majetek pouze její. Vy už na něj nebudete mít žádný nárok. V případě, že pak zemřete dříve než Vaše maminka, tak obsahem dědictví bude pouze Váš majetek. Dědit po Vás budou ze zákona Vaše děti a manžel. Pokud děti ani manžela nemáte, tak Vaše maminka. Případně můžete sepsat závěť, kde se svým majetkem naložíte jinak. Pokud jde o dědictví po mamince ve chvíli, kdy Vy již nebudete žít, tak Váš podíl přechází na Vaše děti, pokud nějaké máte.

Marta Ptáčková , 26.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference