Poradna: zúžení společného jmění manželů

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám staršího manžela, se kterým žiji už spoustu let jen ve formálním manželství, na provozu domácnosti se skoro nepodílí a před odchodem do penze 10 let nikde nepracoval, takže se jen "vezl". Já mám úspory na účtě, penzijní a stavební spoření, mohu tyto věci (finance) vyloučit ze společného jmění, kdyby manžel zemřel? Má syna z předchozího manželství a nechci aby dostal část mých peněz, moc děkuji za odpověď

, Jablonec nad Nisou , 23.10.2019
Odpověď

Vyloučit finance ze společného jmění jde pouze formou notářského zápisu, který s manželem sepíšete. V případě jeho smrti toto jednostranně z Vaší strany zajistit nelze.

Pavel Kuchynka+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference