Poradna: Bohužel se zřejmě v nejbližších dnech budeme loučít

Otázka:

Bohužel se zřejmě v nejbližších dnech budeme loučít s mojí 80-tiletou sestrou. Měli jsme se velmi rády a proto bych chtěla aby i rozloučení s ní bylo nejen důstojné ale pokud možno i osobní. Žila sama, svobodná, bez dětí, nevěřící a tak mně nenapadá co by měla poslední řeč na rozloučení s ní obsahovat, aby to nebyla jen prázdná slova. Stačila by jen hudba a pár výstižných slov. Napadá Vás něco ?

Čechy , 14.11.2010
Odpověď

Na tomto místě Vám mohu těžko poradit. Sama píšete, že nechcete prázdná slova. Já Vaší sestru neznal, a tak by to byly právě prázdná slova. Až budete zařizovat poslední rozloučení s Vaší sestrou, jistě bude k dispozici řečník s ním projednáte co má za Vás říct. Připravte si předem pár údajů ze života setry a ty poskytněte řečníkovi a on to do své řeči zakomponuje.

Julius Mlčoch , 14.11.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference