Poradna: Chtěl jsem se zeptat zda mohu provézt rozptyl popela

Otázka:

Dobrý Den, Chtěl jsem se zeptat zda mohu provézt rozptyl popela pozůstalého, na jiném místě, než rozptylová loučka, tedy tím míněno rodiště pozůstalého,místo kde trávil život atd., a zda je možné a etické rozptyl pozůstalého udělat na těchto více místech? Děkuji za odpověd.

, 28.12.2007
Odpověď

Zákon 256/2001Sb. o pohřebnictví nezakazuje provést ropzptyl jinde než na loučce rozptylu. Je však nutno tuto činnost provést tak, aby nebyla dotčena důstojnost zemřelého nebo mravní cítění pozůstalých a veřejnosti. V každém případě musíte mít souhlas majitele pozemku na kterém má být rozptyl proveden.

Julius Mlčoch , 06.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference