Poradna: Chtěla bych se Vás zeptat, jak máme sedět při smutečním

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak máme sedět při smutečním obřadu. Jsem nevlastní vnučka (v podstatě my jsme všichni nevlastní, neboť vlastní děti a sestry dědečka o něj neprojevovaly zájem, ale obřadu se účastní), která se s dědečkem stýkala a spolu s přítelem o něj v nemocnici pečovala. Také by mě zajímalo, zda můj přítel (dědečka se mnou chodil holit apod.), se kterým jsem 7. rokem, má sedět se mnou, nebo má být vzadu, protože nejsme oddáni. Poslední dotaz se týká kondolování, můj přítel špatně snáší pohřby a odmítl mě doprovodit do předních lavic a kondolovat rodině, dokonce nechce jít ani na pohřební hostinu. Zřejmě to není v pořádku a já se obávám, že to babičce a ostatním příbuzným bude velmi těžké vysvětlovat, myslím, že se urazí. Děkuji za odpověď. M.

Příbram , Příbram , 31.05.2010
Odpověď

Na tento dotaz není odpověď jednoduchá. Neznám totiž rodinné vztahy. Myslím, že by si k tomu měla něco říct i babička, ona je hlavní pozůstalý. Váš přítel si asi plně neuvědomuje své místo v rodině, založené na vztahu k Vám. Pokud si netroufá být s Vámi na místech určených pro pozůstalé, nenuťte ho k tomu. Svou účast na smutku babičce může vyjádřit jistě při prvním setkání v následujících dnech a babička to jistě přijme.

Julius Mlčoch , 09.06.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference