Poradna: Chtěla bych se zeptat,jak dlouho by měla maminka držet

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dlouho by měla maminka držet smutek po tatínkovi?Myslím tím černý oděv,protože smutek jako takový zůstane na pořád.Dekuji Marie

Neuvedeno , 14.02.2007
Odpověď

Dnes není nikde stanoveno ve společenských pravidlech jak dlouho se má nosit smuteční oděv. Záleží skutečně na místních zvyklostech. Jiné je to ve městě, kde se smutek nenosí skoro vůbec, a jiné na venkově, kde se lidé více znají a více dodržují starší zvyky. Já se domnívám, že doba čtyř až šesti týdnů je jistě dostatečná. Odpovídá to také době ve které, jak říkají psychologové, se pozůstalý vyrovnává se ztrátou svého blízkého.

Julius Mlčoch , 14.02.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.