Poradna: Dobrý večer,chtěla bych se zeptat co si vzít na sebe

Otázka:

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat co si vzít na sebe na pohřeb svojí 15-ti leté spolužačky.Můžu jít v tmavých riflích a černé bundě? Na pohřeb jdu poprvé,tak nevím co na sebe. A taky jestli mám třeba koupit květinu.. prosím o radu a předem děkuji za odpověď

České Budějovice , České Budějovice , 25.11.2008
Odpověď

Přítomnost na pohřbu vždy vyžaduje oblečení, které je v souladu s vážností a důstojností tohoto posledního rozloučení s blízkým člověkem. Píšete, že jde o spolužačku a proto předpokládám, že je Vám také okolo patnácti let. V tomto případě asi ve svém šatníku nemáte tmavé společenské šaty a proto si myslím, že tmavé rifle a černá bunda bude přijatelná pro účast na pohřbu. Ono jde více o to co cítíte v sobě, než o to co máte na sobě. Etika ale říká tmavé oblečení a to dodržujete. Kytičku můžete samozřejmě dát a volil bych menší kytičku z řezaných květů, ve smutečním provedení. Květinářství jistě ví jak ji uvázat. Do kytky se dává sudý počet květů.

Julius Mlčoch , 07.12.2008





Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference