Poradna: Kde sedět a jak se chovat?

Otázka:

Dobrý den. Minulý týden zemřel mému příteli (jsme spolu téměř rok) bratr. Znám se s celou rodinou, znala jsem i bratra, několikrát jsme se setkali a byli na výletech. Čeká nás pohřeb, můj první, přítel i maminka mně požádali a pozvali na pohřeb. Přítel žádá, abych seděla vedle něj, ráda bych to udělala, chci mu být oporou, ale nevím, zda se to hodí, když nejsem součást rodiny. Dále nevím, zda mám jít kondolovat s ostatními. S celou rodinou jsem přišla do kontaktu, a vyjádřila smutek nad touto událostí a případnou pomoct, pokud bude potřeba. Díky za radu.

Liberec , Liberec , 26.04.2013
Odpověď

Určitě ano, zejména když Vás na pohřeb pozvali. Pokud jste již rodině svou účast na smutku projevila, není nezbytné to na pohřbu opakovat při kondolenci na závěr obřadu. Spíše se věnujte svému příteli a jeho mamince.

Julius Mlčoch , 03.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference