Poradna: kondolence

Otázka:

Dobry den, zemřel bratr mého budoucího tchána. Viděla jsem se s nim jednou, jeho blizkou rodinu (manželku a děti) neznam. Az uvidím tchána, bude to ještě před pohrbem, je asi slusne projevit mu uprimnou soustrast, ze? A co tchyni, jako švagrová zemreleho, te taky? Jinak pohrbu se zucastnim, jeste nevim, jak bude probihat. Ale vim, ze v některých krematoriich chodi blizci pribuzni jako prvni do obradni sine jinym vchodem. Bojim se, ze tady to bude take a budou chtit, abychom sli take, jenže je mi to trapne, kdyz se nezname a na seznameni to není vhodna situace. Ale odmitnout pozvani a jit sama hlavnim vchodem mi přijde neslusne... Co s tim? Dekuji za odpoved

, České Budějovice , 27.10.2014
Odpověď

Projevit soustrast je určitě na místě. Je pravděpodobné, že budete při setkání představena a při té příležitosti je vhodná chvíle na projev soustrasti. Pokud Vás rodina vyzve, aby jste šla s rodinou určitě toto pozvání neodmítejte. Prostě se s budoucím manželem společně zůčastněte obřadu a jistě bude vše v pořádku.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference