Poradna: Kondolence - přítel a ex manžel zesnulé tety

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně kondolence v této události. Mému otci zemřela sestra, tudíž má teta. Teta žila krátce 2 roky s přítelem, se kterým se občas vídáme, ale spíše se jen zdravíme. Kdo komu v této souvislosti by měl správně vyjadřovat soustrast? Ve stejném duchu bych se rád také zeptal ohledně bývalého manžela zesnulé tety, kdo komu by měl vyjadřovat soustrast. Děkuji za odpovědi.

, Jablonec nad Nisou , 27.05.2018
Odpověď

Přítel tety je v tuto chvíli bližší pozůstalý, takže by bylo vhodné projevit soustrast jemu. Bývalý manžel již stojí opodál. V tom případě by měl projevit soustrast Vám jako bližší pozůstalé.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.