Poradna: květiny

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je vhodné, aby někdo z příbuzných odnášel květiny od rakve po skončení obřadu? Mají v úmyslu je dát na hrob, ale v tu dobu ještě zemřelá v hrobě nebude (urna). díky Benešová

plzeň , Plzeň-jih , 06.02.2013
Odpověď

Pokud si to pozůstalí přejí, není to nic neobvyklého. Urna se ukládá do hrobu samozřejmě později, ale to už květinové dary dodané k pohřbu již neexistují. Květinové dary se po obřadu v obřadní síni většinou likvidují a proto nevidím nic špatného na tom, když je pozůstalí přemístí na hrob, kam bude později zemřelá uložena, vlastně je ve skutečnosti dostala ona.

Julius Mlčoch , 07.02.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.