Poradna: Mám tuto otázku.Jak dlouho po úmrtí může být vyvěšen

Otázka:

Dobrý den, mám tuto otázku.Jak dlouho po úmrtí může být vyvěšen smuteční prapor ve firmě? a)pokud se smutek týká zaměstnance firmy b) obecně - pokud je tento prapor vyvěšen obecně , například z důvodu úmrtí osoby státního významu Děkuji za odpověď, Iva D.

Hradec Kralove , Hradec Králové , 07.12.2007
Odpověď

Váš dotaz se spíše dotýká problému stanoveném v protokolu státních institucí než samotné etikety. Pokusím se zjistit co k tomuto protokol stanovuje a dodatečně Vám odpovím. Doplnění: Slíbil jsem Vám, že se pokusím zjistit přesnější údaje od pana Ladislava Špačka, který je odborníkem v této problematice. Zde je jeho odpověď. Smuteční prapor se na budově firmy vyvěšuje v okamžiku, kdy se management dozví o úmrtí zaměstnance, a snímá se po pohřbu. Vyvěšení od úmrtí do pohřbu je dostatečná doba k vyjádření úcty zemřelému. V případě státního smutku rozhoduje o době vyvěšení smutečních vlajek vláda. V oznámení o státním pohřbu a o státním smutku je obsažen i pokyn státním orgánům k vyvěšení vlajek a doporučení ostatním institucím, aby vyvěsili smuteční vlajky. Uvádí se i doba, po kterou mají být vlajky vyvěšeny. Pokud by vláda v pokynu termín neuvedla (např. státní smutek nepřekročí termín pohřbu), vlajky se snímají po pohřbu.

Julius Mlčoch , 15.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference