Poradna: Můžu určit v závěti co se má stát po smrti s mým tělem?

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, přemýšlím o tom že napíšu závěť, a jelikož si myslím, že naše etika nebo morálka nebo jak se jmenuje ta nauka o mrtvých, něják postrádá smysl a logiku, tak bych chtěl vymyslet využití mého těla po smrti nějákým zajímavým způsobem, jaký ještě nikoho nenapadl. Zajímalo by mně, jestli to co napíšu do závěti že si přeju se svým tělem udělat, musí potom pohřbívající dodržet? Napadly mě zatím tyhle varianty: - ať je po smrti mé tělo použito k nakrmení šelem v zoologické zahradě, - ať je na mém těle provedená veřejná pitva která bude každému přístupná, jako to dělal doktor Jesenius, třeba v divadelním sále, - ať je moje kostra vyoperovaná a potom prodaná ve veřejné dražbě, - ať je moje tělo poskytnuto nějákému nekrofilovi k sexu. - na můj pohřeb nesmí nikdo přijít v černém obleku, ale každý musí mít nějáké oblečení s motivem smrti, třeba tričko s lebkou a musí hrát hudba s tématy smrti, jako například Hrobař od skupiny Premier. ------------- Co z toho myslíte že by bylo nejneobvyklejší? Chtěl bych se dostat třeba i do novin jako člověk s nejzajímavějším pohřbem. PS: nedělám si legraci, myslím to vážně. Děkuji moc za Váš názor.

Brno , Brno-město , 25.09.2013
Odpověď

Vážený pane, z variant, které uvádíte na činnost s Vašimi pozůstatky, nelze použít nic. Bylo by to v rozporu se zákonem, a dokonce by to bylo kvalifikováno jako trestný čin. Takové poslední přání, byť uvedené ve Vaší závěti, by nikdo nemohl splnit. Jediné co lze přijmout, je předání pozůstatků k výukovým účelům, některé lékařské fakultě. Ale opět by to nemohla být veřejné pitva. Jak bude probíhat poslední rozloučení s Vámi, záleží jen na Vašich pozůstalých. Opět to ale musí proběhnout tak, aby to nebudilo pohoršení veřejnosti. Pokud se chcete dostat do novin, měl by jste udělat za svého života něco k prospěchu lidí a ne čekat až po smrti. O tom se již stejně nedozvíte.

Julius Mlčoch , 30.09.2013

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference