Poradna: oblékání zemřelých

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně oblékání zemřelých. V případě úmrtí ženy či mladé dívky je vždy bráno na zřetel, že je zemřelá oblékána do šatů nebo kostýmu a to v silonkách. Je to celkem jemný materiál a hrozí natržení. Bývá u oblékání žen přítomna žena? Uvádí se, že se do rakve nedává obuv, ale dle přání pozůstalých, je možmné obout zesnulou do lodiček? Děkuji, Jana z Vyškova.

Vyškov , Vyškov , 28.01.2013
Odpověď

Oblékání zemřelé provádí pracovníci pohřební služby při převzetí zemřelé k provedení  pohřbu. Vždy je zemřelá oblečena do šatů, které dodá rodina, případně objednavatel pohřbu a to včetně silonových punčoch nebo punčochových kalhot. Pracovníci mají dostatek zkušeností na to, aby oblékání zvládli bez poškození jednotlivých součástí oděvu.  Většinou tuto práci vykonávají muži, ale pokud pohřební služba má na tuto práci vyškolenou ženu může ji vykonávat i žena. Je to však práce značně fyzicky náročná. Opravdu se do rakve nedávají boty. Je to z důvodu ekologických. Při kremačních pohřbech je důležité, aby oblečení zemřelého při zpopelnění negativně ovlivňovalo exhalace do ovzduší. Proto se nedává obuv, která obsahuje řadu lepidel a jiných materiálů, které produkují nepříznivé exhalace.

Julius Mlčoch , 30.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference