Poradna: obrad mimo obradni sin/kostel

Otázka:

Dobry den, chtel bych pokorne pozadat o radu, kde najit informace o podminkach realizace posledniho rozlouceni mimo obradni sin/kostel. Jde o to, ze jsme chteli provest obrad ve "hrbitovni" kapli, ktera vsak slouzi kulturnim ucelum a je odsvecena, ale podle provozovatele tomu brani predpisy, kdy je mozne takovouto vec vykonat pouze do 7 dni od umrti. Za radu predme moc dekuji.

Vyskov , Vyškov , 16.12.2011
Odpověď

Nerozumím přesně na co se ptáte. Pokud jde o pohřeb po lhůtě sedmi dnů od úmrtí, tak ta se týká vystavení zemřelého. Po této době již není povoleno vystavit zemřelého v otevřené rakvi. Také musí pohřební služba uložit zemřelého v prostoru, který má trvale teplotu nižší než -10°C. K provozu kaple Vám nemohu nic říct, protože neznám podrobnosti.

Julius Mlčoch , 19.12.2011

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference