Poradna: Odmítnutí osobní kondolence

Otázka:

Co si myslíte o odmítnutí osobní kondolence na kremaci? Zemřela nám maminka, byla velice oblíbená, na rozloučení bude mnoho lidí.. I tak pro nás bude kremaci velice těžká a myslím si, že osobní kondolence ten hluboký zármutek jen zintenzivní a zhorší. Víme i bez nich, že maminku měli všichni rádi a že jim je to moc líto a že s námi soucítí. Je to vůči ostatním "sobecké"? Myslela jsem, že bychom nechali řečníkem vyhlásit " z důvodu hlubokého zármutku rodiny se, prosím, po skončení obřadu bez osobních kondolencí v tichosti rozejděte". Co si o tom myslíte, prosím? Velice děkuji za odpověď!!

Pardubice , Pardubice , 07.10.2012
Odpověď

Mají-li pozůstalí pocit, že projev kondolence nebude v únosné míře, mohou požádat obřadníka, aby požádal přítomné od upuštění kondolence případně je vyzval k zaslání kondolence v písemné podobě.

Julius Mlčoch , 16.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference