Poradna: pravidla barev v pohřebnictví

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně pravidel barev v pohřebnictví. Zajímalo by mne, zda-li jsou v ČR daná striktní pravidla pro barvu stuh, rakví, úmrtních oznámení apod. nebo si mohu nechat vyrobit červenou rakev s do červena zbarveným úmrtním oznámením ( parte ), jakožto oblíbenou barvu zesnulého? Mám pocit, že v ČR se na barvy dívají skrze prsty a přeci jenom - smutek nemusí být vyjádřenou pouze černou či šedou barvou. Vzpomínky na zesnulého jsou veselé, barevné, na "parte" nechci znázorňovat žádné křížky, andílky, hrdličky apod, ale nevím, zda je to přípustné? Děkuji za odpověď.

Pardubický kraj , 19.01.2012
Odpověď

Žádná norma ani přísná pravidla tohoto druhu neexistují. V současné době se tisknou parte i na papír s barevným podtiskem. Co si objednáte a jakou grafickou úpravu si stanovíte je jen na Vás. Problém může být, že pohřební služba nebude mít software, který by parte dle Vašeho návrhu zhotovil. Pokud jde o rakev, také není stanovena barva. Vámi požadovaná červená rakev není běžně dostupná. Samozřejmě Vám ji na objednávku výrobce bude schopen vyrobit. Nebude to však ze dne na den. V Německu v současné době jdou do módy rakve pomalované třeba květinovými motivy. I u nás již máme kontakt na malířku, která umí takto rakve ozdobit. Obecně lze říci, že přípustné je vše co nesnižuje důstojnost zemřelého a nedotýká se mravního cítění pozůstalých a veřejnosti.

Julius Mlčoch , 23.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference