Poradna: Před několika dny mi zemřel otec. Protože se jedná

Otázka:

Dobrý den, před několika dny mi zemřel otec. Protože se jedná o první pohřeb, který zařizuji, chci se zeptat, jak mohu postupovat, když chci při obřadu nechat zahrát mnou vybrané písně (z orig. CD interpreta, které vlastním), tzn. jak mají v tomto případě pořadatelé obřadu zajištěno dodržování autorských práv při veřejném provozování díla. Můj další dotaz se týká úmrtního listu - kdo jej vystavuje a jak rychle. Tento list potřebuji k zajišťování mnoha dalších náležitostí. Děkuji

, 11.02.2008
Odpověď

Pokud je obřadní síň vybavena zařízením na přehrávání CD pak by neměl být problém Vaše CD přehrát. Domluvte se s Pohřební službou, která pohřeb zajišťuje, případně s provozovatelem obřadní síně. Provozovatel obřadní síně má jistě smlouvu o provozování hudebních děl s Ochranným svazem autorským a jim se platí autorská práva za obřad, tak stanovuje zákon. Rovněž určitě mají smlouvu s Integramem, který zastupuje autorská práva interpretů. I oni mají poplatek za obřad. Vy si tím nemusíte dělat starosti. Úmrtní list vystavuje matrika obecního úřadu v jehož obvodě došlo k úmrtí. Matrika jej vystaví tak do čtrnácti dnů od úmrtí a většinou jej zasílá poštou na adresu objednatele pohřbu, pokud je objednatel přímý příbuzný. Můžete si jej také vyzvednout přímo na matrice, záleží na místní praxi. O tom Vás jistě informovala pohřební služba.

Julius Mlčoch , 12.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference