Poradna: Prosím, poraďte, 1. co je vhodné objednat v restauraci

Otázka:

Prosím, poraďte, 1. co je vhodné objednat v restauraci po zádušní mši. Ta se bude konat v 17.oo hod., kdy skonční nevím. My jsme mysleli na pozdní svačinu. 2. Je zvykem, aby na zádušní mši hovořil někdo z pozůstalých? Je mše sloužena tak, že duchovní hovoří o také o osobě, za kterou je mše sloužena - nejspíš na základě některých údajů, které poskytnou pozůstalí? 3. Existuje nějaká zvyklost, kolik zaplatit v kostele za sloužení zádušní mše? Zatím jsme jednali jen telefonicky a bylo nám sděleno, že mši budou sloužit bez nároku na úhradu, to ale nechceme. Dík za odpověď.

Praha , Praha 1 , 28.11.2006
Odpověď

Skladbu pohoštění v restauraci po zádušní mši je skutečně jen na přání a možnostech pozůstalých. Zádušní mše je vlastně normální mše při které je vzpomenuto na zemřelou osobu, která měla vztah k dané farnosti a je to jakési rozloučení věřících spojené s modlitbami za zemřelého. Bude jistě trvat jednu hodinu a možná více. Na zemřelého vzpomene farář, a protože je to církevní obřad nebývá zvykem aby hovořil někdo jiný, vše ale záleží na duchovním a Vaší dohodě s ním. Tím jsem se dostal k restauraci. pokud příjdete do restaurace okolo půl sedmé tak možná budou účastníci očekávat více než dva chlebíčky. Samozřejmě nevím jaké bude složení hostů a kolik jich bude. Možná, že by vám restaurace připravila obložé mísy formou studeného bufetu. Ten se dá doplňovat a kuchyně si to může připravit předem, takže když příjdete tak mohou servírovat. Kolik zaplatit v kostele je skutečně na domluvě mezi vámi a duchovním. Církev žádné poplatky nemá stanoveny a praxe se líší farnost od farnosti, takže v tomto Vám asi moc neporadím. Já bych se otevřeně, zeptal pana faráře kolik tak dávají pozůstalí za zádušní mši jako příspěvek na údržbu kostela a on Vám jistě poradí.

Julius Mlčoch , 28.11.2006Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference